За нас

лекусо-лого

Lecuso New Energy Co., Ltd. е основана во 2005 година. Нашата фабрика адреса е во градот Јангжу, провинцијата Џиангсу, Кина. Нашата компанија е посветена да носи нова енергија во секоја земја и да им помогне на луѓето ширум светот. Да уживате во објектот и удобноста што ги носи чистата енергија. Производите на нашата компанија добиваат ISO9001, CE, ROHS, TUV, IEC, CCC, SGS одобрен производител и извозник на улично светло, сончево улично светло, LED улично светло, led светло за поплавување, улично светло, столб на светлина со висок јарбол, Градинско светло, соларно панел, систем за соларна енергија.

Нашиот професионален и искусен тим за истражување и развој ја интегрира најновата технологија во дизајнот на секој производ за да обезбеди силна техничка поддршка за приспособените потреби на клиентите.

за

Lecuso New Energy Company како лидер во соларната улична светлина, надворешното осветлување, полето на системот за соларна енергија.

Во изминатите 17 години Lecuso разви серија производи поврзани со соларна енергија и LED осветлување врз основа на побарувачката на пазарот, Lecuso успешно заврши стотици мега владини проекти и доби униформа пофалби на клиентите. Имаме многу изведувачи кои соработувале многу години во Африка, Југоисточна Азија, Блискиот Исток, Јужна Америка, како што се Филипини, Тајланд, Мозамбик, Кенија, Танзанија, Уругвај, Дубаи, Јордан итн.

случај (4)
случај (3)
случај (2)
случај (1)
1___ (6)

Нашите Предности

Соларно улично осветлување и LED осветлување: Производи од серијата осветлување на Lecuso вклучени во осветлувањето на патиштата и градината. Обезбеди одлично искуство во осветлувањето, за разновидна изградба на патишта во светот. 17 годишно искуство во индустријата за соларно осветлување и лед осветлување, глобална услуга која обезбедува услуги во над 200 земји и области на глобално ниво.

Складирање на соларна енергија: Серии за соларна енергија, вклучувајќи станбени и комерцијални, целосно автоматска опрема за производство, Нашиот соларен панел повеќе од 25 години гаранција, годишно производство од над 1 GW, Развивме над 3000 проекти за соларна енергија ширум светот. Доверливите производи со висок квалитет и висококвалитетната услуга по продажбата на LECUSO можат навремено да ги решат проблемите со продажбата на производите и техничките проблеми за клиентите. Ова е важна посветеност на клиентите и поддршка за нас да станеме глобални.

Пол за улично светло:Фабриката Lecuso зафаќа површина од над 50000 квадратни метри, има целосен сет на опрема за производство на светлосни столбови и обезбедува едношалтерски систем за надворешно осветлување