Серија Dy Висока осветленост 30w 60w 80w 100w 120w Интегрирана се во едно LED соларна улична светилка

Краток опис:

Моќност: 30w/60w/80w/100w/120w

Материјал: излеан алуминиум

LED чип: Luxeon, Cree, Bridgelux, 3030

Ефикасност на светлината: >170lm/W

CCT: 3000-6500k

Агол на гледање: 120°

IP: 66

Работна средина: 30℃~+70℃


Детали за производот

Ознаки на производи

Параметри на производот

Спецификации на LECUSO DY серијата LED соларна улична светлина

Моќ

30w

60 w

80w

100w

120w

3030 LED чип

40 ЕЕЗ

80 ЕЕЗ

120 ЕЕЗ

140 ЕЕЗ

160 ЕЕЗ

Светлосен флукс

5100 LM

10200 LM

13600 LM

17000 LM

20400 LM

LiFePO4 литиумска батерија

12,8v 24AH

12,8v 36AH

12,8V 48AH

12,8V 60AH

12,8V 72AH

Моно соларни панели

18V 50W

18V 80W

18V 100W

18V 120W

18V 140W

Висина на инсталирање

4-5 М

6-7 М

7-8 М

8-10 М

9-12 м

Време на полнење на соларна енергија

5-6 часа

Материјал

Алуминиумска легура + PMMA

Режим на осветлување

сензор за движење/тајмер/далечински управувач/ODM

CRI

> 80

Оценет живот

80000ч

Работна температура

-25~+60°C

Инсталирајте

76мм-114мм

Апликација

Автопат, улица, пат, градина, отворено, итн.

Гаранција

3/5 години

Предност на компанијата

1. Висока осветленост, Интегрирајте соларни панели, контролер, мониста на LED светилки, батерија на едно куќиште.

2. Познати брендови лед чипови, лед чипови 3030/5050, Бидејќи животниот век на изворот на LED светлина е подолг, во интегрираното соларно улично светло, моќта може да се намали со споделување на времето ноќе за да се заштеди енергија.

3. Висока прозрачна ефикасност: Користењето чипови од ≥170LM или повеќе може да заштеди повеќе од 75% од енергијата во споредба со традиционалните натриумови светилки под висок притисок.

4.Нашата сончева светлина има сензор за движење, Контролорот има вграден увезен чип за идентификација, кој може автоматски да го прилагоди режимот на работа при долготрајни облачни временски услови за да обезбеди работа на соларната LED улична светилка секој ден. Поддршка 3-5 ноќи по целосно полнење. Три режими на осветлување, флексибилни за префрлување преку далечински управувач.

5. Сончевото улично светло „Сè во едно“ лесно се инсталира, без жици, само вклучете го прекинувачот или далечинскиот управувач и може да работи автоматски. Мејнстрим интегриран дизајн на структурата, заштедувајќи ги трошоците за транспорт.

6. Ниски трошоци за одржување: Во споредба со традиционалните улични светилки и улични светилки со наизменична струја, LED соларните улични светла имаат исклучително ниски трошоци за одржување.

7. Околу 50.000 комплети DY cob соларни улични светилки се инсталирани во Африка, Мозамбик, Танзанија, Кенија, Нигерија, Алжир, Филипини, Тајланд, Виетнам, Дубаи, Саудиска Арабија, Јордан итн.

Детали за производот

Детали за производот (1)
Детали за производот (2)
Детали за производот (3)
Детали за производот (4)
Детали за производот (6)
Детали за производот (5)
Детали за производот (1)
Детали за производот (2)

Проектен случај

Проектен случај (2)
Проектен случај (1)

Профил на компанијата

Профил на компанијата (2)
Профил на компанијата (3)
Профил на компанијата (1)
Случај на проектот (3)

  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја