Fx Series 40w 60w 80w 100w 120w Ip66 Solar Outdoor Light Efficiency LED Solar Street Light

Краток опис:

1. Моќност: 40w/60w/80w/100w/120w

2. Материјал: Леен алуминиум + UL PWMA Лед леќа

3. LED чип: 3030 Bridgelux LED чип со висока ефикасност

4. Ефикасност на светилката: >170Lm/W-180LM/W

5. Агол на гледање: 140°

6. Висина на монтирање:3-15m


Детали за производот

Ознаки на производи

Параметри на производот

Спецификации на LECUSO FX серијата LED соларна улична светлина 

Моќ

40w

50w

60 w

80w

100w

120 W

3030 LED чип

96 ЕЕЗ

144 ЕЕЗ

144 ЕЕЗ

198 ЕЕЗ

240 ЕЕЗ

248 ЕЕЗ

Светлосен флукс

6600lm

8200lm

10000 lm

13400lm

17000 lm

20400 lm

LiFePO4 литиумска батерија

12,8V 28AH

12,8V 36AH

12,8V 42AH

12,8V 57AH

12,8V 63AH

12,8V 72AH

Моно соларни панели

18V 65W

18V 70W

18V 80W

18V 100W

18V 130W

18V 140W

Висина на инсталирање

4-6 м

5-7 м

5-8 м

6-9 м

7-10 м

9-12 м

Време на полнење на соларна енергија

5-6 часа

Материјал

Алуминиумска легура+ PMMA LED објектив

Режим на осветлување

сензор за движење/тајмер/далечински управувач/ODM

CCT

3000K-6500K

Оценет живот

100000ч

Работна температура

-25~+60°C

Инсталирајте

60-76 мм

Апликација

Автопат, улица, пат, градина, отворено, итн.

Гаранција

5 години

Предност на компанијата

1. Висока моќност, Дизајн на предводен модул со зголемен капацитет, опремен со висока осветленост.

2. Bridgelux LED чипови, подобрување на осветленоста за 40%. Моќта на еден чип може да достигне 200LM/W, поминувајќи го IES тестот.

3. Далечински управувач, три режими на осветлување за choic, флексибилни за префрлување преку далечински управувач.

4. Алуминиумски држач од дијаграм, висока механичка сила, отпорност против ветер од ниво-16.

5. Ултра тенкиот интегриран дизајн на алуминиумски профил ја намалува тежината на светилката, а ефикасноста на светлината е зголемена за 30% во споредба со обичните интегрирани улични светилки. Сончевите улични светла од серијата FX се приспособени за јазот помеѓу LED модулите, батериите и соларните панели, така што производот има подобри перформанси на топлинска изолација, намалувајќи го кусиот спој на производот предизвикан од прекумерната внатрешна температура и слабеењето на траењето на батеријата. Тоа дополнително го продолжува животниот век на надворешните соларни светла, а животниот век може да достигне 10 години. Надворешната кутија за батерии, водоотпорните перформанси може да достигнат ниво ip66.

6. Лекусо се фокусира на развивање и производство на производи за улично осветлување со LED диоди и производи за соларна енергија веќе 15 години, вклучувајќи ги и услугите OEM и ODM.

Детали за производот

Ефикасност Соларна улична светлина (7)
Ефикасност Соларна улична светилка (8)
Ефикасност Соларна улична светлина (11)
Ефикасност Соларна улична светилка (9)
Ефикасност Соларна улична светилка (12)
Ефикасност Соларна улична светилка (10)
Ефикасност Соларна улична светлина (13)
Ефикасност Соларна улична светилка (14)
Ефикасност Соларна улична светилка (15)
Ефикасност LED соларна улична светилка (16)

Проектен случај

ПОКАЖУВАЊЕ НА ПРОИЗВОДИТЕ ПРИЛАГОДЕН СТРАН ЗА УЛИЧНИ Светла

Одберете нас, изберете гаранција за квалитет.

Случај на проектот (3)
Проектен случај (1)

Профил на компанијата

Профил на компанијата (2)
Профил на компанијата (3)
Профил на компанијата (1)
Случај на проектот (3)
производ-1

  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја