Одделно соларно улично светло од 8M 60W со столб и батерија

Краток опис:

Моќност: 60W

Материјал: излеан алуминиум

LED чип: Luxeon, Cree, Bridgelux, 3030

Ефикасност на светлината: >170lm/W

CCT: 3000-6500k

Агол на гледање: 120°

IP: 66

Работна средина: 30℃~+70℃


Детали за производот

Ознаки на производи

Параметри на производот

ПИК Ставка 60W LED улично светло
60W LED улично светло Моќ 60 w
LED чип Бренд Кри/Бриџлукс/Филипс
Ефикасност на светлината >120lm/w-140lm/w
CCT 3000-6500 K
Агол на гледање 120°
IP 65
Работна околина: 30℃~+70℃
ПИК Ставка Моно соларни панели
Mono-Solar-Panel.jpg Моќ 150w
Ефикасност на соларни ќелии > 18%
Максимален напон на моќност 18,5 v
Максимален циркуларен напон 8.11А
Отворен циркуларен напон 22.2
Струја со краток круг 8,52
Големина 1480*680*30мм
ПИК Ставка Гел батерија
Гел батерија Номинален напон 12v
Номинален капацитет 120 АХ
Терминал Кабел (2,5 mm²×2 m)
Максимална струја на полнење 10А
Случај ABS
Гаранција 3 години
Големина 405*173*231мм
ПИК Ставка Соларен контролер
Соларен контролер Номинален работен напон 15А
Макс. струја за полнење 15А
нивоа на заштита IP67
Максимална струја на полнење 10А
Ефикасност на постојана струја 96%
Опсег на излезен напон Макс панел/ соларен панел 12V 150WP
Гаранција 3 години
ПИК Ставка 8M улично светло столб
8M улично светло столб Материјал Q235 челик
Дијаметар 80/170 мм
Дебелина 3,5 мм
Лесна рака 1,5 милиони
Основна плоча 320*320*16мм
Сидро Болт 4-M18-800mm
Површински третман Поцинкуван на топло + премаз во прав
Гаранција 20 години

Предност на компанијата

1. Висока осветленост, целосна моќност цела ноќ, голем капацитет на батеријата.

2. Користете гел батерии без одржување во длабок циклус, Погодни за висока температура 65° и ниска температура -30° работна средина, стапката на неуспех е многу мала.

3. Широк агол на осветлување од 120°-140°, Опции за различни патишта.

4. Поддржете 3-5 ноќи по целосно полнење. Може да задржи повеќе од 10 дождливи денови со непријатни временски услови. Во области каде светлината не е особено добра, се препорачува да се користат поликристални силиконски соларни панели.

5. Сончево улично светло со гел батерии, батеријата може да се инсталира на врвот и да се закачи на столбот за светло, ние користиме водоотпорно куќиште IP67, не е лесно да се украде. Ако температурата е многу висока, се препорачува да се закопа под земја, што е попогодно за животниот век на батеријата и бројот на работни циклуси.

Проектен случај

ПОКАЖУВАЊЕ НА ПРОИЗВОДИТЕ ПРИЛАГОДЕН СТРАН ЗА УЛИЧНИ Светла

Одберете нас, изберете гаранција за квалитет.

Случај на проектот (3)
Проектен случај (1)

Профил на компанијата

Профил на компанијата (2)
Профил на компанијата (3)
Профил на компанијата (1)

  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја