Кина добавувач 30w-120w Се во два Полусончево улично светло

Краток опис:

1. Моќност: 30w/50w/60w/80w/100w/120w

2. Материјал: Алуминиум излеан + PWMA Лед леќа

3. LED чип: Luxeon, Cree, Bridgelux, 3030

4. Ефикасност на светлината: >170Lm/W

5. Литиумска батерија Вградена кутија за батерии

6. Прилагодлив модул


Детали за производот

Ознаки на производи

Параметри на производот

Спецификации на LECUSO FX серијата LED соларна улична светлина

Моќ

30w

50w

60 w

80w

100w

120w

3030 LED чип

96 ЕЕЗ

144 ЕЕЗ

144 ЕЕЗ

192 ЕЕЗ

240 ЕЕЗ

240 ЕЕЗ

Светлосен флукс

5100 LM

8500 LM

10200 LM

13600 LM

17000 LM

20400 LM

LiFePO4 батерија

12,8v 18AH

12,8v 30AH

12,8V 36AH

12,8V 42AH

12,8V 54AH

12,8V 60AH

Моно соларни панели

18V 40W

18V 65W

18V 80W

18V 100W

18V 130W

18V 170w

Висина на инсталирање

4-6 М

6-8 М

7-9 М

8-10 М

9-12 м

10-12 м

Време на полнење на соларна енергија

5-6 часа

Материјал

Алуминиумска легура + PMMA

Режим на осветлување

сензор за движење/тајмер/далечински управувач/ODM

CRI

> 80

Оценет живот

80000ч

Работна температура

-25~+60°C

Инсталирајте

76мм-114мм

Апликација

Автопат, улица, пат, градина, отворено, итн.

Гаранција

3/5 години

Предност на компанијата

1) Сончевото улично светло All in two е лесно за инсталирање: бидејќи изворот на светлина и литиумската батерија се претходно поврзани со контролорот пред да се испорача, има само една жица што излегува од LED светлото, кое е поврзано со соларниот панел . Оваа жица треба да ја поврзе клиентот на местото за инсталација. 3 комплети од 6 жици станаа 1 сет од 2 жици, а веројатноста за грешка е намалена за 67%. Клиентите треба само да ги разликуваат позитивните и негативните полови. Позитивните и негативните полови на нашата разводна кутија за соларни панели се означени со црвено и црно соодветно за да се спречат клиентите да прават грешки. Дополнително, обезбедуваме и машко и женско решение за приклучок отпорно на грешки, кое не може да се вметне во обратните позитивни и негативни врски, што целосно ги елиминира грешките во жици.

2) Ефективно: Во споредба со растворот за поделена соларна улична светилка, во случај на иста конфигурација, светилката „all in two soalr“ нема обвивка од батеријата, а материјалната цена ќе биде помала. Покрај тоа, клиентите не треба да инсталираат литиумски батерии за време на инсталацијата, а трошоците за работна сила за инсталација исто така ќе бидат намалени.

3) Постојат многу опции за напојување и широк опсег на апликации: со популаризацијата на сите во две светилки, различни производители лансираа свои калапи, а селективноста станува сè пообилна, а има и големи и мали димензии. Затоа, постојат и многу опции за моќноста на изворот на светлина и големината на преградата за батерии. Полуинтегрираните соларни улични светилки се погодни за дворови дома, рурални патишта и главни патишта во градовите и селата. Решенија може да се најдат во соларната светилка all in two, која дава голема погодност за спроведување на проектот.

Детали за производот

Кина добавувач 30w-120w (8)
Кина добавувач 30w-120w (12)
Кина добавувач 30w-120w (7)
Кина добавувач 30w-120w (9)
Кина добавувач 30w-120w (10)
Кина добавувач 30w-120w (11)

Проектен случај

ПОКАЖУВАЊЕ НА ПРОИЗВОДИТЕ ПРИЛАГОДЕН СТРАН ЗА УЛИЧНИ Светла

Одберете нас, изберете гаранција за квалитет.

Случај на проектот (3)
Проектен случај (1)

Профил на компанијата

околу (2)
околу (4)
околу (3)
околу (1)

  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја