Кинески производител на столб за улично светло 5m 6m 8m 10m 12m галванизиран столб за улично светло

Краток опис:

1. Висина: 3м-35м.

2. Материјал: Q235/Q345/Q460 челик.

3. Површинска обработка: Поцинкувана на топло+облога во прав.

4. Дебелина на цинк слој: >80.

5. Гаранција: 20 години.


Детали за производот

Ознаки на производи

Параметри на производот

3M ~ 12M Спецификација на столбот на улично светло

Висина на светлосниот пол Врвен дијаметар Долен дијаметар Дебелина на пол Основна плоча
3 М 60 мм 130 мм 2,75 мм 250 * 250 * S14 mm
4 М 60 мм 130 мм 2,75 мм 260 * 260 * S14 mm
5 милиони 60 мм 140 мм 3,00 мм 260 * 260 * S14 mm
6 милиони 60 мм 145 мм 3,00 мм 300 * 300 * S16 mm
7 М 76 мм 160 мм 3,00 мм 300 * 300 * S16 mm
8 милиони 80 мм 180 мм 3,25 ~ 4,00 мм 320 * 320 * S20 mm
9 М 80 мм 180 мм 3,25 ~ 4,00 мм 350 * 350 * S20 mm
10 М 90 мм 200 мм 3,5 ~ 4,00 мм 400 * 400 * S20 mm
11 м 100 мм 205 мм 3,75 ~ 4,00 мм 400 * 400 * S20 mm
12 милиони 100 мм 220 мм 4,00 ~ 5,00 мм 400 * 400 * S20 mm
Толеранција на димензија ±2/%
Минимална сила на принос 285Mpa-450Mpa
Антикорозивни перформанси Класа II
Против степен на земјотрес 10
Боја Прилагодено
Површински третман Топло поцинкувано и електростатско прскање, отпорно на 'рѓа, антикорозивни перформанси Класа II
Тип на форма Конусен столб, Осумаголен столб, Квадратен столб, Пол со дијаметар
Тип на рака единечна рака, двојни краци, тројни краци, четири краци
Зацврстувач Со големи димензии за зајакнување на столбот да се спротивстави на ветрот
Облога во прав Дебелина на прашкаста облога>100 мм.Облогата од чист полиестерски пластика во прав е стабилна и со силна адхезија и силна отпорност на ултравиолетови зраци.

Дебелината на филмот е повеќе од 100 um и со силна адхезија. Површината не се лупи дури и со гребење на сечилото (15×6 mm квадрат).

Отпорност на ветер Според локалните временски услови, општата дизајнерска јачина на отпорноста на ветерот е ≥150KM/H
Стандард за заварување Без пукнатина, без заварување со истекување, без раб на загризување, непречено ниво на заварување без конкаво-конвексни флуктуации или какви било дефекти на заварувањето.
Топло поцинкуван Дебелина на топло поцинкуван>80ум. Топло натопување Внатрешна и надворешна површинска антикорозивна обработка со топла киселина за потопување. што е во согласност со стандардот BS EN ISO1461 или GB/T13912-92. Дизајнираниот век на столбот е повеќе од 25 години, а поцинкуваната површина е мазна и со иста боја. Пилинг од снегулки не е забележан по тестот за маул.
Материјал Достапен е алуминиум, SS304
Пасивација Достапно

Предност на компанијата

1. Овој тип конусен столб на светилка со една и двојна рака се направени од суровина Q235 челик, тој е од 3 метри до 12 метри (15ft,20ft,30ft,35ft,40ft) со дебелина на ѕидот од 3,0mm до 6,0mm (0,12инчи до 0,19 инчи), Променлива должина на раката од 1m до 3m со двоен и единечен тип на рака. Столбот на светилката со криви краци се дизајнирани да ги монтираат улични светилки или соларни улични светла. Овој светлосен столб има едноставен и основен дизајн, лесен за инсталирање и одржување, висока јачина и тестиран со време. Генерално се применува на улица, плоштад, стадион, автопат, експресен пат, море, итн. Столбовите за улично осветлување ги исполнуваат сите важечки ASTM стандарди за материјали. Тестирање на пропусти за заварување. Внатрешното и надворешното двојно заварување го прави заварувањето убаво во форма. И се потврдува со меѓународниот стандард за заварување на CWB, BS EN15614Сите заварувачи имаат над 18 години искуство во заварување.

2. Нашите светлосни столбови се целосно галванизирани на топло. Дебелината на меѓународниот слој на цинк не е помала од 80 микрони. Дебелината на цинковиот слој на светлосните столбови LECUSO е генерално повеќе од 100 μm. Топло поцинкувани светлосни столбови може да се користат на морскиот брег, без корозија долго време, а работниот век може да достигне 20 години.

3. Светлосните столбови може да се користат за поддршка на соларна светлина, поддршка за осветлување на наизменична струја и декорација на градината. Според цртежите, различни форми може да се прилагодат.

Детали за производот

улично светло во Лекусо (6)
улично светло во Лекусо (8)
улично светло во Лекусо (9)
улично светло во Лекусо (10)
улично светло во Лекусо (11)
улично светло во Лекусо (12)
улично светло во Лекусо (13)
улично светло во Лекусо (14)
Лекусо улично светло столб (15)

Проектен случај

Лекусо улично светлосно светло (16)
улично светло во Лекусо (17)
улично светло во Лекусо (18)

Профил на компанијата

околу (2)
околу (4)
околу (3)
улично светло во Лекусо (5)

  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја